663 319 199 biuro@har-met.pl

CZYM JESTE DROPSHIPPING

Jest to model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta.

Dropshipping jest dobrym rozwiązaniem dla mniejszych sklepów i hutownii , które zwykle sprzedają swój towar w mniejszych ilościach i nie chcą zamrażać środków na masowe zamówienia zapasów od dostawców lub wydłużać czasu realizacji zamówień poprzez ich komasowanie. Zamiast dużej przesyłki do sklepu, dostawca sam dokonuje wysyłki towaru bezpośrednio do klienta. Dropshipping jest również bardzo często praktykowany w przypadku towarów o dużych rozmiarach

Dwie główne korzyści z dropshippingu to brak odgórnej potrzeby alokacji pieniądza w towarze i regularny przepływ środków pieniężnych. Inne korzyści obejmują:

  • pozbycie się problemów z magazynowaniem,
  • ograniczenie kosztów ochrony mienia i jego transportu. Potrzeba stworzenia zaplecza magazynowego zachodzi, tylko w przypadku możliwości zwrotu towaru, który jest odsyłany od klientów;
  • szybkość dostawy;
  • możliwość skupienia się na innych aspektach biznesu;
  • płatność za towar (sklep-hurtownia) może nastąpić dopiero wówczas kiedy klient dokona zapłaty na rzecz sklepu.

Zauważalną wadą jest też możliwość przejęcia bazy danych o klientach przez dostawcę i docieranie do nich z ofertą bez pośrednictwa sklepu.

Oczywiście, My jako firma z tradycjami o godny zaaufania partner biznesowy, przygotowaliśmy dla Państwa szereg rozwiązań umożliwiający ominięcie tej niedogodności.
Ze swojej strony możemy zaoferować zarówno formalne umowy, jak i proces anoniomowy wysyłkowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej, zapaszamy do kontaktu: 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej??
ZADZWOŃ: tel.kom.: +48 663 319 199 lub  NAPISZ: lukasz.haratek@har-met.pl